20.9 C
Skopje
20.8.2019 - 2:06

Ознака: чами

Павлопулос до Албанија: Заборавете ги Чамите

Грција Грчкиот претседател, Прокопис Павлопулос, ја предупреди Албанија доколку ја сака поддршката на Грција, да не го поставува прашањето за Чамите. - Со целосна искреност ѝ...

„Партијата на Чамите“ ја напушти Владата на Еди Рама

Партијата за правда, интеграција и единство (ПДИУ) на Шпетим Идризи, која е попозната како „партија на Чамите“, ја напушти владејачката коалиција на социјалистите на...