Ознака: чаир

Велосипедска тура во Чаир

По повод Европската недела на мобилноста која секоја година се одржува во периодот од 16 до 22 септември, општина Чаир организира велосипедска тура која...

Чаир ќе добие зелен плоштад на површина од 3.865 квадрати

Општината Чаир ќе добие нов зелен плоштад, кој ќе биде лоциран на аголот на вкрстувањето на улиците Втора македонска бригада и Кемал Сејфула, односно...

Расправија предизвикала престрелка во Чаир

Расправија помеѓу три лица довела до меѓусебна оружена престрелка на улицата „Лазо Трповски“ во скопската населба Чаир, вечерва околу 19 часот. До инцидентот во кој...

Украдени лаптоп компјутери и опрема од основното училиште во Чаир

Од основно училиште во Чаир украдени се лаптоп компјутери, полначи и глувчиња за компјутери при што е причинета материјална штета од 576 илјади денари. Кражбата...

Почина пешак по удар од автомобил во Чаир

Тешка сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице се случила вчера околу 20.20 часот на улицата „Кемал Сејфула“ во скопски Чаир. Од МВР...

Обид за киднапирање девојка во Чаир

Две лица се обиделе насилно да внесат 19 годишна девојка во автомобил синоќа на ул. „Индира Ганди“ во општина Чаир. Во Полициската станица Чаир, С.Г....

Ограбен таксист во Чаир

Во скопската населба Чаир, синоќа пред полноќ, со огнено оружје е ограбен таксист, кој настанот го пријавл во полициска станица. Вчера околу 22,40 часот од...

Вооружен разбојник ограбил аптека во Чаир

Непознато лице синоќа украло околу 4.000 денари од аптека на улицата „Втора Македонска Бригада“ во Скопје. Според полицијата, грабежот се случил околу 20 часот откако разбојникот...

Го нападнале по расправија, па тргнал да се одмаздува со секира

Вчера е пријавено дека околу 23:00 часот во Скопје на улица “Коста Абрашевиќ“ во Чаир, настанала расправија помеѓу О.Ш. (31) и О.Џ. (33) од една...

Ограбен таксист во Чаир

Таксист бил ограбен синоќа од две непознати лица во скопската населба Чаир, при што му бил одземен мобилниот телефон и му било искршено задното...