Ознака: чаир

Чаир со над 300 активни случаи на заразени со коронавирус

Во Скопје во моментов има 1.323 активни случаи на коронавирус. Само денеска регистрирани се 97 случаи во главниот град, а починале и петмина скопјани...

Новиот кружен тек во Чаир во функција за граѓаните

Заврши изградбата на кружниот тек во Чаир, помеѓу улиците Втора македонска бригада и Кемал Сејфула, а граѓаните веќе можат да го користат новото сообраќајно...

Чаир има најмногу заразени, Центар го помина Бутел по бројот на...

Во моементов Скопје е главно жариште на коронавирус во земјава, со вкупно 720 активни случаи на заразени. Според статистиката, најголем дел од активно заразените се...

Дисциплински постапки за полицајците што дозволиле во Чаир луѓе да пазаруваат

По тридневниот карантин во Скопје, Министерството за внатрешни работи ќе поведе дисциплински постапки за полицајците кои не ги казниле лицата во Чаир кои пазарувале...

Пукање на улицата Џон Кенеди во Чаир, полицијата го истражува случајот

Истрели од огнено оружје се слушале утрово во скопски Чаир, што ги вознемирило жителите, кои подоцна настанот го пријавиле во полиција. Службеници излегле на терен,...

Чаирскиот градоначалник позитивен на ковид-19

Градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу, преку социјалните мрежи соопшти дека е позитивен на ковид-19. - По извршениот тест вчера, сакам да ве информирам дека...

Пукање во Чаир, рането едно лице

Едно лице е рането во пукање што се случило рано утринава во скопската општина Чаир. Според информациите на МВР, околу 5.45 часот во полиција било...

Најмногу новозаразени скопјани денеска има во Чаир и Бутел

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19, од кои најмногу во Чаир и Бутел. Имено, од Чаир заразени се 11 лица, а...

И денеска Чаир, Бутел и Сарај имаат најмногу заразени

Од денешните 22 случаи на заразени со коронавирус во Скопје, најмногу се од Чаир, Бутел и Сарај. Според податоците, Чаир има 5 новозаразени, Бутел –...

Над половина од новозаразените во Скопје се од Сарај, Бутел и...

Шест лица од денешните 26 случаи на ковид-19 регистрирани во главниот град се од општина Сарај, покажуваат статистиките на Министерството за здравство. Утврден е и...