Ознака: чаир

Млада скопјанка почина на Гинекологија во Чаир

Синоќа во Гинекологија „Мајка Тереза“ – Чаир во бессознание била донесена 24-годишна девојка од скопското село Студеничани. Според пријавеното, бил направен обид за реанимација, но...

Гасифицирана болницата за гинекологија во Чаир

Оваа грејна сезона, Специјалната болница по гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Чаир ќе почне со комплетно нов систем на загревање со течен гас...

Зголемен број на породувања во болницата во Чаир

Во Специјалната болница по гинекологија „Мајка Тереза“ во Чаир, евидентирано е зголемување на бројот на породувања во изминатите седум месеци, во споредба со истиот...

Со пиштол пукал кон станот на соседите во Чаир

Триесет и тригодишен маж со пиштол пукал кон станот на соседите во Чаир. Тие се сокриле во спалната соба и повикале полиција. Основното јавно обвинителство...

Малолетник прободен со нож во расправија во Чаир

Во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ синоќа бил донесен повреден 16-годишник од Скопје. Според пријавеното во СВР Скопје, на фонтана парк во населбата Чаир, по...

Целосно реновирани операционите сали во гинеколошко-акушерската болница во Чаир

Во Специјалната болница за гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Чаир првпат по четири децении се реновирани двете гинеколошки операциони сали, соопшти Министерството за...

Притвор за жител на Чаир, чувал оружје без дозвола

Судот му определи 30-дневен притвор на жител на Чаир во чиј дом било пронајдено оружје кое го поседувал без дозвола. Според информациите на МВР, вчера...

МВР најави кривична пријава против пет лица за орото во Чаир

МВР ќе поднесе кривична пријава против пет лица за орото во Чаир што се случи на 24 мај за време на празникот Бајрам, за...

Во Чаир се реконструира ОУ „Јашар Беј Шкупи“

Општина Чаир со помош на донација комплетно го реновира основното училиште „Јашар Беј Шкупи“ во истоимената населба. Во објектот на ова училиште ќе се...

Во Скопје активни 1.507 случаи на Kовид-19, и натаму најмногу во...

Од новите 182 потврдени случаи на ковид-19, 107 се од Скопје, покажуваат најновите податоци од Министерството за здравство. Според нив, најмногу заразени има во...