Ознака: чаир

Полициска акција во Чаир, запленети три автомобили и два мотори

Полициски службеници од СВР Скопје, по претходна судска наредба, извршиле претрес во домот и други простории на 29-годишен скопјанец во населбата Чаир. При претресот во...

Вработена во поликлиниката во Чаир заразена со ковид-19, се дезинфицира целиот...

Само еден ден пред овој случај, „Нова Македонија“ објави истражувачка сторија дека во поликлиниката нема сапуни, тоалетна хартија, заштитни маски и ракавици Вработена во поликлиниката во...

Починат Косовец однесен во амбуланта во Чаир

Вработени во амбуланта лоцирана на скопската улица Втора македонска бригада во пладневните часови на 2 април во полиција пријавиле дека кај нив бил донесен...

Каде исчезнуваат сапуните, тоалетната хартија, маските, ракавиците од поликлиниката во Чаир

Во рамките на поширокиот проект за обиколка на здравствените институции, како и на објектите и установите на Здравствен дом - Скопје, преку своевидно новинарско...

Каде исчезнуваат сапуните, тоалетната хартија, маските и ракавиците од поликлиниката во...

Во рамките на поширокиот проект за обиколка на здравствените институции, како и објектите и установи на Здравствен дом Скопје, преку своевидно новинарско истражување „Нова...

Затворени угостителски објекти во Чаир и Тетово

Државниот пазарен инспекторат со асистенција на Единицата за интервентна полиција денеска постапуваа на подрачјето на скопската општина Чаир и во Тетово поради непочитување на...

Таравари: Промената на имињата на училиштата требаше да се направи порано

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, одговори на прашањето на новинарите за промената на имињата на училиштата во Чаир. Таравари истакна дека...

Заев: Промената на имињата на училиштата во Чаир е во согласност...

По детална анализа, правни тимови заклучиле оти промената на имињата на училиштата во Чаир била направена согласно членот 26 од Законот за основно образование,...

Заев: Незаконска е одлуката за преименување на имињата на училиштата во...

Незаконска е одлуката за преименување на имињата на двете основни училишта во Чаир, оцени првиот човек на СДСМ, Зоран Заев. Претходно, минисерот за образование, Арбер...

Уапсен скопјанец кој ограбувал куќи во Чаир

Полицијата уапси 21-годишен скопјанец осомничен за кражби во куќи во Чаир како и за една џепна кражба. Судот му определи осумдневен притвор. Според информациите на...