25.8 C
Skopje
19.9.2021 - 18:01

Ознака: црн рекорд

Нов црн рекорд по бројот на починати од коронавирус во Русија

Русија постави нов црн рекорд по бројот на починати лица од коронавирус, бидејќи во последните 24 часа, како што пренесуваат руските агенции починале 780...

Четврти ден во Индија црни рекорди со ковид-19, болниците ги одбиваат...

Црни рекорди на заболени и починати од коронавирус во Индија четврти ден по ред. Новиот рекорден број на заразени и починати од ковид-19 во текот...

Нов неславен рекорд на новозаболени од ковид-19 денес во Кичево

Со рекордните 44 новозаболени од ковид-19, во Кичево постигнат е неславен рекорд според бројот на инфицирани лица регистрирани во еден ден, од почетокот на...

Нов црн рекорд на новозаразени во Италија

Во изминатите 24 часа, 446 лица починаа во Италија од кoвид-19, а регистрирани се 37.809 нови случаи, што е најголем број на заразени за...

Нов црн рекорд во Грција, регистрирани уште 1.547 заразени со коронавирус

Во Грција се потврдени рекордни 1.547 нови случаи на коронавирус, а 10 пациенти со ковид-19 починаа, со што вкупниот број на смртни случаи е...

Над 45.000 заразени за еден ден – нов црн рекорд во...

Франција објави нов рекорд од 45.422 нови случаи со ковид-19 во последните 24 часа во саботата, откако во петокот беа регистрирани 42.032 заразени. Податоците на...

Нов црн рекорд во Хрватска – новозаразени над 2.000 луѓе, починаа...

Во последните 24 часа во Хрватска се евидентирани рекордни 2.242 нови случаи на зараза со ковид-19, а бројот на активни случаи во Хрватска денес...