-6.2 C
Skopje
20.1.2022 - 0:31

Ознака: црно население

Бајден: Црните гласачи кои сакаат да го поддржат Трамп не се...

Американскиот демократски кандидат во трката за Белата куќа, Џо Бајден, се обидува да ја санира штетата што ја предизвика со изјавата дека Афроамериканците не...