16.8 C
Skopje
22.6.2021 - 7:45

Ознака: црногорски државјани

Црногорци уапсени со пет тони кокаин на брод во Венецуела

На бродот „Ареса“ во Венецуела се запленети еден тон, а потоа уште четири тони кокаин и уапсени се црногорски државјани, соопшти црногорската полиција. Како што...

Во Венецуела запленет тон кокаин, уапсени и црногорски државјани

Во водите на Венецуела на бродот „Ареса“ запленет е тон кокаин и уапсени се црногорски државјани, соопшти денеска црногорската полиција. Како што истакнуваат од таму,...