Ознака: Црногорец

Потерница за Црногорец што украл дијаманти на шеик во Венеција

Судот во Венеција издаде потерница за подгоричанецот Горан Перовиќ (55), член на организирана криминална група, која од Дуждевата палата украла дијаманти и накит во...

Црногорец повикал пожарникари бидејќи во моторот му се сокрила змија

Сопственик на мотор повикал пожарникари бидејќи забележал дека змија се вовлекла во возилото што го паркирал кај Градскиот стадион во Подгорица. Сцената го привлекла вниманието...

Уапсен Црногорец кој користел 41 лажен идентитет

Во Италија е уапсен државјанинот на Црна Гора Х.А. (38) поради вршење кражби, кој повеќе од една година го избегнуваше апсењето така што користеше...

Црногорец уапсен на плантажа со кокаин во Колумбија

Колумбиската полиција го уапси Рајко Бошковиќ (27), роден во Подгорица, за поседување на десетина килограми кокаин, пишува црногорски „Дан“. Според овој весник, тој беше уапсен...

Секој вработен Црногорец задолжен со 5.390 евра

Граѓаните во Хрватска се најзадолжени од државите во регионот, а просечниот долг на едно вработено лице изнесува 10,87 илјади евра, додека во Црна Гора...