31.8 C
Skopje
31.7.2021 - 21:06

Ознака: Црни

Иран не ги дава црните кутии од урнатиот украински авион

Информациите од црните кутии треба да им помогнат на истражните екипи да откријат поради што неодамна се урна украинскиот патнички авион во Иран, при...

Црните точки исчезнаа од патиштата

По последната трагична сообраќајна несреќа кај Ласкарци, за чии причини во јавноста сѐ уште се чека официјална информација, меѓу многубројните дилеми се наметна и...