15.8 C
Skopje
26.10.2021 - 17:39

Ознака: „Црниот пантер“

Тивкото херојство на кралот Т’Чала ќе остане запаметено засекогаш

Актерот Чедвик Боусмен одглуми револуционерни улоги кои беа дел од историјата на Холивуд и Америка - сето тоа додека тој тивко водеше борба со...

„Црниот пантер“ триумфира на наградите на Ем-ти-ви

„Црниот пантер“ ја освои главната награда на доделувањето на филмските и телевизиските награди на Ем-ти-ви. Филмот за афроамериканскиот суперхерој е прогласен за најдобар филм...