6.8 C
Skopje
8.12.2021 - 14:21

Ознака: Црна Гора

Ваучер од 50 евра за вакцинираните пензионери во Црна Гора

Во Црна Гора сите пензионери кои ќе се вакцинираат против коронавирус во јули ќе добијат ваучер за туризам од 50 евра. Министерството за здравство, исто...

Владиниот „Мајбах“ на Црна Гора со почетна цена од над 450.000...

Министерството за финансии и социјална работа на Црна Гора објави покана за учество на јавен тендер за продажба на владиниот автомобил Мерцедес-Бенц, модел „Мајбах...

Во Црна Гора силен земјотрес со јачина од 4,7 степени по...

Силен земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтер се случи во Црна Гора во саботата во 01 час и 18 минути (по средноевропско...

Црногорската влада го отповика почесниот конзул Азески

Владата во Црна Гора ваквиот потег го објасни со изјава дека отповиканиот амбасадор се обидел да ги омаловажи и да ги искомпромитира највисоките власти...

Црна Гора ги укина скоро сите епидемиолошки мерки

Црногорскиот совет за борба против коронавирусот одлучи да ги укине скоро сите епидемиолошки мерки во земјата од денеска, откако Црна Гора забележа најмал број...

Државјанин на Црна Гора пронајден починат во куќа во Кисела Вода

Седумдесет и двегодишен маж вчера бил пронајден мртов во куќа во Кисела Вода. Според информациите, тој немал документи за идентификација, а по кажување на...

Членството на Македонија и на Црна Гора е доказ дека вратите...

Имаме нови земји-членки од тој регион во последните неколку години, со тоа докажавме дека вратата на НАТО е отворена. Македонија и Црна Гора се...

Хрватска ѝ донира 10.000 вакцини од „Астра зенека“ на Црна Гора

Црногорските здравствени власти добија донација од 10.000 дози од вакцината на „Астра зенека“ од Хрватска. Амбасадорот Томислав Павковиќ рече дека тоа е израз на солидарност...

Во Црна Гора од утре дозволено присуство на публика на стадионите

Од утре во Црна Гора ќе бидат дозволени приватни и јавни отворени собири со присуство до 50 лица и почитување на препораките на Институтот...

Црна Гора вакцинираше речиси четвртина од своето население

Од средата во Црна Гора биле употребени 148.255 дози вакцина против коронавирус, што значи дека близу една четвртина од населението во земјата било вакцинирано,...