15.8 C
Skopje
18.10.2021 - 21:17

Ознака: Црна вдовица

Не стивнуваат реакциите по ставот на „Дизни“ за тужбата на Скарлет...

Четири организации заговорници за еднакви можности на жените во филмската индустрија – Women in Film, Los Angeles, ReFrame и Time’s Up – издадоа заедничко...

Холивудска агенција го критикува „Дизни“ во спорот за „Црна вдовица“

Една од најголемите холивудски агенции за таленти во петокот (30 јули) упати остри критики на сметка на филмското студио „Дизни“ во ескалирачкиот јавен спор...

Скарлет Јохансон во нови филмски авантури во „Црна вдовица“

Марвел го објави првиот трејлер за новиот филмски спектакл „Црна вдовица“. Во главната улога се појавува русокосата Скарлет Јохансон, која ја игра Наташа Романоф....

Лејди Гага ќе ја глуми сопругата на убиениот шеф на „Гучи“

Со улогата на пејачка во подем во „Ѕвездата е родена“, Лејди Гага (33) ја воодушеви публиката минатата година. Со таа улога таа предизвика озборувања...