14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 17:08

Ознака: црковен интернат

Во двор на црковен интернат во Канада пронајдени посмртни останки од...

Домородната заедница од Канада соопшти дека пронашла стотици необележани гробови на местото на некогашниот интернат на католичката црквата во провинцијата Саскачеван. „Суверената автохтона федерација на...