2.8 C
Skopje
7.12.2021 - 22:13

Ознака: црвен крст

Изложба „Цвеќе на мирот и хуманоста“ во Градскиот парк

Црвен крст на Град Скопје, во соработка со македонскиот амбасадор на цвеќето, мирот и љубовта Живко Поповски - Цветин ја организираше хуманитарната изложба по...

Црвен крст и „Цвеќето на мирот“ со хуманитарна изложба по повод...

Црвен крст на Град Скопје, во соработка со македонскиот сликар и хуманист Живко Поповски-Цветин и неговата мироносна мисија „Цвеќето на мирот“, утре организира хуманитарна...

Црвениот крст и Владата договорија помош за граѓани при елементарни катастрофи...

Премиерот Зоран Заев денеска го посети Црвениот крст, а за време на средбата со Генералниот секретар на оваа хуманитарна организација, Саит Саити беше претставена...

Еднократна парична помош од Црвениот крст за семејствата на загинатите во...

Црвениот крст ќе им додели еднократна парична помош од по 30.000 денари на семејствата на загинатите во пожарот кој избувна синоќа во модуларната болница...

Црвениот крст ќе биде првиот контакт за граѓаните од Авганистан што...

Црвениот крст ќе биде првиот контакт за граѓаните кои стигаат од Авганистан, брифираат од Владата. - Праќаме порака на топло добредојде, солидарност, и поддршка која...

Црвениот крст испрати помош за населението зафатено со пожарите

Црвениот крст утрово испрати тимови за одговор при катастрофи за логистичка поддршка и прва помош на граѓаните и тимовите кои гасат пожар на територија...

Црвениот крст им додели благодарници на Филипче, Спасовски и Шекеринска

Црвениот крст заедно и Институтот за трансфузиона медицина им доделија благодарници на Министерството за здравство, Министерството за внатрешни работи и Министерството за одбрана во...

Црвен крст донира 110 милиони долари за имунизација во најсиромашните земји

Црвениот крст објави план од 100 милиони швајцарски франци (110 милиони долари) за да помогне во имунизацијата на 500 милиони луѓе ширум светот против...

Да не ги заборавиме оние што го изгубиле покривот над глава

ПРАЗНИЦИТЕ И БЕЗДОМНИТЕ ЛИЦА На 25 и 30 декември се дистрибуираа новогодишни пакети за 180 лица. Пакетите содржеа топла облека, долна облека, чорапи, ќебиња, сетови...

Државна Лотарија и Црвен крст започнаа со хуманитарна акција за поддршка...

Ова не е краткорочна кампања, ќе трае и по празниците, но токму сега, во времето за дарување можеме да се вклучиме сите и подарувајќи...