11.3 C
Skopje
25.10.2020 - 19:46

Ознака: црвен картон

Црвен картон за намерно кашлање?

ФУДБАЛ - АНГЛИЈА На фудбалерите што намерно кашлаат во правец на противниците или кон судиите ќе може да им се доделуваат црвени или жолти картони,...

Црвен картон од граѓаните

Годините во минатото полни со празни ветувања и разочарувања само го зголемуваат незадоволството кај народот, кој токму на изборите решава каква порака ќе испрати....

Роналдо казнет со еден натпревар неиграње

Напаѓачот на Јувентус Кристијано Роналдо е казнет со еден натпревар неиграње во Лигата на шампионите поради црвениот картон што го заработи во мечот од...

УЕФА ќе решава за црвениот картон на Роналдо на 27 септември

Дисциплинската комисија на УЕФА ќе го разгледа случајот со црвениот картон на Кристијано Роналдо на седница на 27 септември. Португалецот беше избркан во првото полувреме...

Зидан: Буфон не заслужи црвен картон

Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон не заслужи да добие црвен картон, изјави тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, по завршувањето на реваншот од четвртфиналето...