12.8 C
Skopje
19.9.2021 - 8:09

Ознака: црвено море

Се стравува дека 300 мигранти се удавиле кај брегот на Јемен

Претставник на ОН денеска изјави дека е можно околу 300 мигранти да се удавиле откако нивниот брод се превртел во близина на брегот на...

Хутите нападнаа саудиски танкер во Црвено Море

Јеменските бунтовници Хути нападнаа саудиски танкер во близина на пристаништето Ходејда во Црвено Море, јави денеска саудиската телевизија Ал Арабија. Додека шиитските бунтовници поддржани од...