4.5 C
Skopje
29.11.2020 - 11:23

Ознака: црвени линии

Црвени линии во пресрет на новиот самит за Украина

Украинската опозиција објави црвени линии, меѓу кои и враќање на Крим под контрола на Киев, пред самитот во Париз за решавање на кризата во...

Кои се нашите црвени линии

Потребен е јасно изграден и концизен став од сите чинители во државата за заштита на националните позиции и интереси. Не плашливи и издвоени мислења...

Црвени линии и државотворно достоинство

Со интересирање ги следам настаните што се случуваат во односите меѓу Република Македонија (идна Северна Македонија) и Бугарија и Грција. Несомнено е дека македонската...

Хоџај: Ако нема црвени линии во преговорите со Србија, ќе ги...

Косовскиот вицепремиер, Енвер Хоџај изјави денеска дека црвени линии во дијалогот со Белград мора да има, а ако тие линии се избришат кон Србија,...

Социјалните мрежи не знаат за црвени линии

Недолично однесување, навреди, етикетирње, говор на омраза, па дури и повици за насилство се забележуваат сѐ позачестено по последно време на друштвените мрежи по...