Ознака: Црвена Ѕвезда

Насилството станува секојдневие во хрватското општество

Последниот срамен чин на насилство се случи во Сплит, кога група хулигани на главната градска улица нападнаа ватерполисти на српскиот клуб Црвена ѕвезда Насилнички напади,...

Почина легендарниот фудбалер Драгослав Шекуларац

Легендарниот фудбалер на Црвена Ѕвезда и југословенскиот национален тим, Драгослав Шекуларац почина денеска на 81-годишна возраст. Веста за смртта на фудбалскиот виртуоз, еден од најдобрите...

Црвена ѕвезда го тужи француски „Екип“

Директорот на ФК Црвена ѕвезда, Стефан Пантовиќ, е во Париз, каде разговара со адвокати за поднесување тужба против францускиот весник „Екип“. Српскиот клуб се одлучи...

Анчелоти: Ќе биде тешко против Црвена ѕвезда на „Маракана“

Тренерот на Наполи Карло Анчелоти изјави дека неговиот тим ја сфаќа тежината на натпреварот против Црвена ѕвезда во Белград на стартот од Лигата на...

Шаќири: Одам во Белград да играм фудбал, од ништо не се...

Швајцарскиот фудбалски репрезентативец со потекло од Косово, Џердан Шаќири, кој ќе гостува со Ливерпул на Црвена Ѕвезда во натпреварот од Лигата на шампионите оваа...

Црвена ѕвезда пред нова казна од УЕФА

Дисциплинската комисија на Европската фудбалска федерација (УЕФА) започна истрага против Црвена ѕвезда поради влегувањето на терен на навивачите на гостувањето во Салцбург во реваншот...

Антиќ со Црвена ѕвезда шампион на Србија

Екипата на Црвена ѕвезда за која настапува македонскиот кошаркар Перо Антиќ, по четврти пат во низа ја освоија шампионската титула во домашниот шампионат. Белградските „црвено-бели“...