4.8 C
Skopje
27.1.2022 - 16:33

Ознака: црвена зона

И Хрватска на црвената листа на Европскиот центар за превенција и...

Хрватска и речиси цела Западна Европа се означени со црвено на најновата мапа на Европскиот центар за превенција и контрола на болестите. Поголемиот дел од...

Србија влезе во црвената корона-зона

Според податоците на Европскиот центар за превенција и контрола на болести (ЕЦДЦ), во последните 14 дена во Србија има 30 заболени лица на 100.000...

Во Италија во еден ден од коронавирус починале 168 луѓе, најмногу...

Во изминатите 24 часа од коронавирус во Италија починале 168 луѓе. Според најновите податоци, забележани се 977 нови случаи на заразени, со што сега...

Цела Италија е во црвена зона

Италија реши да преземе најдрастични мерки во борбата против коронавирусот, кој со голема брзина се шири во оваа земја. Цела Италија е ставена во карантин,...