9.8 C
Skopje
24.10.2021 - 4:59

Ознака: црвена звезда

Дејан Станковиќ донирал респиратори и побара другите спортисти да се вклучат

Легендарниот српски фудбалер, а сега тренер на Црвена звезда, Дејан Станковиќ донирал респиратори и медицинска опрема на Србија по пандемијата на коронавирусот и во...

Забраната за Црвена звезда отвори нов фронт помеѓу Србија и Косово

Забраната за влез на Косово за фудбалерите на Звезда предизвика нови тензии помеѓу Србија и косовските власти. Тимот на српскиот првак стигна до граничниот...

Црвена звезда повторно во европската фудбалска елита

„Црвено- белите“ од Белград во плејофот го елиминираа Јанг бојс (1-1 и 2-1) и втора сезона по ред ќе играат во групната фаза натпревари...

Нападнати Срби додека ја гледале Црвена звезда

ХРВАТСКА Петнаесетина маскирани напаѓачи, вооружени со мачета, упаднале во кафулето „Бафет Петко“ во општината Бискупија, во близината на Книн, и ги тепале гостите што го...

Динамо и Црвена звезда на меч до групната фаза во ЛШ

Во Лигата на шампионите (ЛШ) се одиграа првите плејоф-натпревари за пласман во групната фаза натпревари. Двете екипи од просторите на поранешна СФР Југославија, загрепски Динамо...

Уапсени тројца од напаѓачите на ватерполистите на Црвена звезда

Сплитската полиција утрово уапси тројца мажи кои сеповрзуваат со нападот на ватерполистите на Црвена звезда на брегот на Сплит, а кај еден од нив...

Минимален пораз за Работнички од Црвена Звезда

Работнички попладнево загуби со 2:1 од српскиот шампион Црвена Звезда на третиот пријателски натпревар на зимските подготовки во Анталија. „Романтичарите“поведоа со голот на Дејан Блажевски...

Ревијален меч на македонски легенди против ветерани на Црвена звезда

Македонски фудбалски легенди попладнево на помошниот терен на Работнички одиграа ревијален натпревар против ветераните на белградска Црвена звезда по повод празникот 13 Ноември, Денот...

Митко Стојковски: Блескави мигови во Црвена звезда

Најголемите успеси во клупската кариера Стојковски ги постигна во Црвена звезда. Стрелец е на победоносниот гол во јубилејното 100-то дерби со Партизан. Настапуваше во...

Црвена звезда е подготвена за спектаклот со Ливерпул

Црвена звезда вечерва го пречекува Ливерпул во четвртата рунда, група Ц, во Лигата на шампионите (ЛШ) во фудбал, и ќе се обиде да одигра...