12 C
Skopje
25.9.2018 - 3:41

Ознака: црвена звезда

УЕФА ја казни Црвена звезда за однесувањето на навивачите

Дисциплинската комисија на УЕФА ја казни Црвена звезда со забрана за носење навивачки групи на следните две гостувања во Лигата на шампионите заради влегувањето на навивачи...

УЕФА ја казни Црвена звезда со два натпревари без публика на...

УЕФА го казни српскиот фудбалски клуб Црвена звезда со два натпревари без публика на домашен терен, поради пропустите направени за време на натпреварот против...