19.4 C
Skopje
13.5.2021 - 23:18

Ознака: цонга

Цонга и Бурел добија вајлд карта за настап на Австралијан опен

Францускиот тенисер Џо-Вилфрид Цонга специјална покана од организаторот за да учествува на Австралискиот Опен 2019 година. Французинот е рангиран на 258. место на АТП листата. И...