20.8 C
Skopje
22.8.2019 - 9:30

Ознака: Цитроен

CITROËN C3: 400.000 продажби за помалку од две години!

За неполни две години од неговото лансирање, новиот C3 веќе достигна 400.000 продадени возила, вклучувајќи 160.000 од почетокот на годината, со што ова возило...