Ознака: цистерна

Најмалку 54 лица загинаа при експлозија на цистерна со бензин на...

Најмалку 54 лица загинаа при експлозија на цистерна што превезувала бензин во Кап Хиена, вториот по големина град на Хаити. Според податоците на Агенцијата за...

Eксплозија на цистерна во Сиера Леоне, има загинати и повредени

Цистерна со гориво експлодира во предградие на главниот град на Сиера Леоне, Фритаун. Експлозијата однесе најмалку 84 животи. Експлозијата се случила вчера откако цистерната се...

Екипи на „Водовод“ Битола се вклучија во гаснењето пожари во Нагоричани

Во гаснењето на пожарите во државата се вклучија и екипи на ЈКП „Водовод“ Битола. Ова јавно претпријатие покрај во гаснењето на пожарите во Нагоричани се...

Се преврте цистерна на патот Гостивар – Маврово

На патниот правец Гостивар – крак Маврово, кај Новоселски мост сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента поради превртена цистерна. На самото место е...

Се запали цистерна со бензин кај Штип, едно лице е повредено

Скопјанец заврши со повреди откако вчера на пладне, на автопатот Свети Николе-Штип, кај место викано „Медово“, се превртела цистерна со бензин, по што се запалила. По...

Скопјанец загина од струен удар, се качил на цистерна со нафта

Скопјанец на возраст од 46 години изутринава загина од струен удар додека стоел качен на цистерна на железничката станица Илинден. Случајот е пријавен во СВР...

Tоксична материја се излеа од цистерна во „Охис“

Од цистерна во фабриката „Охис“ се излеала високо токсична и опасна материја. Моментно во фабриката има големо присутство на полиција и противпожарно возило, а се...

Танзанија: Бројот на жртви од експлозијата на цистерната порасна на 75

Бројот на жртви кои настрадаа во експлозијата на цистерна со нафта во Танзанија порасна на 75, откако уште четири лица починаа во болница од...

Експлозија на цистерна во Нигер, загинаа 55 лица

Педесет и пет лица го загубија животот во експлозија на камион цистерна што се случи на неколку стотини километри од меѓународниот аеродром во Ниамеј,...

Експлозија на цистерна во Нигер, 55 луѓе го загубија животот

Најмалку 55 луѓе загинаа, а 36 се повредени во експлозија на камион цистерна на стотина километри од меѓународниот аеродром во престолнината на Нигер, Нијамеј. -...