25.3 C
Skopje
17.6.2019 - 13:16

Ознака: цие

Заев: Кинеските компании се подготвени да учествуваат на тендери

Драго ми е што конечно кинеските компании се подготвени да учествуваат на тендери, а не по пат на преговори во четири очи, изјави денеска...

ССК: Новата економска платформа ќе ги поврзе бизнисите на Македонија и...

Поврзување на над 20.000 македонски компании со кинески инвеститори треба да овозможи новата економска платформа, проект што денеска, во рамки на Економскиот форум на...

Борисов: Иницијативата „16 плус 1“ има цел да ја зајакне Европа

Самитот на Кина со земјите од Централа и Источна Европа има за цел да ја зајакне Европа и да им овозможи на помалку развиените...

Заев: Со здружени напори земјите од ЦИЕ можат да привлечат нови...

Со здружени напори 16-те земји од Источна и Централна Европа можат да ја унапредат размената и движењето на луѓето, добрата и услугите, искуствата и...

Заштитата на шумите и пошумувањето приоритет на соработаката на Кина со...

Шефовите на делегациите од Кина и 16-те земјите од Централна и Источна Европа (ЦИЕ) денеска во Белград го одржаа вториот состанок на високо ниво...