27.2 C
Skopje
19.8.2019 - 22:55

Ознака: цивилизирани

За варварите и за цивилизираните

Пред неколку дена го гледав рускиот филм „Крим“ на режисерот Алексеј Пиманов. Во него се раскажува најновата историја на некогашната руска територија што Хрушчов...