Ознака: цивилен чамец

Грција отворила оган кон цивилен чамец во Егејското Море

Грција отворила оган кон чамец што превезувал цивили покрај островот Родос во Егејското Море, изјави Командата на турската крајбрежна стража за „Анадолија“. Во соопштението командата...