10.8 C
Skopje
27.10.2021 - 15:03

Ознака: „Цивика мобилитас“

Пендаровски: Имаме култура на неказнивост на високи функционери и за тоа...

Претседателот Стево Пендаровски денеска учествуваше на третиот Национален форум на граѓански организации, во организација на Цивика мобилитас, програма на Швајцарската амбасада за поддршка на...

Презентација на проектот „Активно кино за заедницата“

Настанот „Активно кино за заедницата“ ќе се реализира во железничка зграда во Скопје, денеска, од 11 до 15 часот. Употребата на одреден простор за...