Ознака: ЦИА

Осуден тинејџерот што упадна во мејловите и во телефоните на водечките...

Британскиот тинејџер Кејн Гембл (18) е осуден на две години казна во поправен дом поради компромитирање на имејловите и телефонски броеви на високи американски...

Трамп ја именуваше Џина Хаспел за директор на ЦИА

Американскиот претседател Доналд Трамп го информираше Конгресот за тоа дека и формално ја именувал досегашната заменичка-директор на ЦИА Џина Хаспел за нов директор на...