Ознака: Центар

Денеска без струја општините Центар, Бутел, Илинден и Студеничани

Дел од корисниците од општините Центар, Бутел, Илинден и Студеничани, поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа денеска ќе останат без електрична енергија. Поточно, од...

Преку проект, дружба и маалски детски игри

„На одмор сум, во Скопје сум - општина Центар мисли на мене“ е насловен проектот што го почна оваа скопска општина. Целта на проектот...

Вкупно 26 згради во општина Центар ќе добијат енергетско-ефикасни фасади

Вкупно 26 згради во општина Центар ќе добијат енергетско-ефикасни фасади Уште 26 станбени објакти во општина Центар ќе добијат енергетско-ефикасни фасади, во рамки на...

На децата на мигрантите во САД принудно им се даваат психотропни...

На децата на мигрантите во центрите за прием рутински и под присила им се даваат повеќе психотропни супстанции за да ја потиснат нивната траума...

Општина Центар ги повика граѓаните да пријават штети од невремето на...

Општина Центар по денешното невреме, формира општинско координативно тело за увид на јавните површини погодени од невремето и констатација на штетите. Од Општината информираат дека...

БM Кисела Вода и Центар се пласираа на екипното првенство

Шаховските клубови БМ Кисела Вода и Центар, двата од Скопје, обезбедија пласман на Екипното првенство на Македонија, во август. Во конкуренција беа четири екипи,...

Нов мост ќе ги спои скопските населби Аеродром и Автокоманда

Проектот предвидува нов и реконструкција на стар булевар долг 2.170 метри со 6 коловозни ленти, велосипедски и пешачки патеки и дрвореди Градот Скопје најави дека...

Изречени казни за локали во Центар

Општина Центар во заедничка акција со УЈП, МВР, СВР Скопје, Градски паркинг и Јавното претпријатие паркинзи на општина Центар синоќа извршиле контрола на 20 угостителски...

Започнува акцијата „Цел Центар на точак“

Општина Центар Скопје од денеска започнува со спроведување на акцијата “Цел Центар на точак”, во чии рамки Општината ќе субвенционира 30% од...

Прегладнети и неопасни змии во потрага по храна „прошетаа“ во Центар...

Снежана Калабакова По змијата што се појави на асфалт во централното градско подрачје, се појави уште една во Карпош, а за настанот граѓаните своите информации,...