25.7 C
Skopje
16.10.2019 - 16:45

Ознака: Центар

Во Центар за седум дена санкционирани 337 непрописно паркирани возила

Во општината Центар за една седмица биле санкционирани 337 непрописно паркирани возила што го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот. Акцијата ја реализираа...

Плинска боца предизвика пожар во Центар

Пожарот во зградата во Центар што избувна синоќа бил предизвикан од плинска боца, соопшти МВР. Пожарот избувна во 20.40 часот во стан во сопственост на...

Пожар во зграда во центарот на Скопје

Итна интервенција на пожарникарски екипи е забележана вечерва во центарот на Скопје, спроти „Рекорд“, објави „Макфакс“. Според информациите на „Макфакс“, пожарот избил во зграда која...

Граѓаните алармираат – напаѓачот не се крие

Има ли појави на обиди за силување во Центар? Граѓаните во последниов период пријавуваат обиди за силување. Во почетокот на јуни годинава девојка објави на...

Сообраќаен режим на улицата „Димитрија Чуповски“ во Центар

Град Скопје ги известува граѓаните дека утре и задутре на улицата „Димитрија Чуповски“, во центарот на градот, ќе се воведе привремен сообраќаен режим поради...

Србија ќе отвора културен центар во Москва

Руската влада го одобрила договорот за отворање на културен центар на Србија во Москва, чија основна задача, како што пренесе белградски „Данас“, треба да...

Без вода делови на Центар

Од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат дека поради приклучок на нова мрежа од ф-100 мм на улицата Мирослав Крлежа бб (пред кафеаната „Наџак“),...

Утре без струја делови на Сарај, Центар и Аеродром

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат дека утре, се планирани технички зафати во дистрибутивната електро-мрежа во Град Скопје и без електрична енергија ќе останат: Во периодот...

Меморијален центар на македонскиот холокауст

Меморијален центар на македонскиот холокауст. Знам, малку ти е чуден насловот на денешната наша колумна драг читателу. Се чудиш дека можеби не сме Евреи...

Без вода делови на Центар

Од ЈП „Водовод и Канализација“ на Град Скопје најавија дека заради изведување водоводен приклучок со пречник 80 мм на ул. „Ристо Шишков“ бб, прекинато...