17.8 C
Skopje
28.9.2021 - 3:21

Ознака: цени

Бензините и дизелот поскапуваат за два денара

Од ноќеска на полноќ малопродажните цени на бензините Еуросупер 95 и Еуросупер 98, како и на Еуродизелот и на Екстра лесното масло за домаќинство...

Трамп: ОПЕК е виновен за поскапувањето на нафтата

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ја обвини Организацијата на земјите извознички на нафта (ОПЕК) дека е одговорна за зголемувањето на цените на енергенсот. Трамп оцени...

Цените за престој повисоки поради нов данок

Од половина евро до четири евра, во зависност од видот на сместувањето, ќе бидат повисоки цените во Грција во изнајмените апартмани и хотелите, поради...

Од полноќ поскапуваат горивата

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, од ноќеска на полноќ се зголемуваат во просек за 2,57 отсто. Малопродажната цена...