14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 13:59

Ознака: цени

Цените на овошјето и зеленчукот во Кичево сè помалку достапни за...

Во периодот кога речиси беше незамисливо на трпезата да нема застапено пообилно количество свежо овошје и зеленчук, годинава поради високите цени, поголем број граѓани...

„Туркиш ерлајнс“ ги намалува за 40 отсто цените на билетите за...

Компанијата „Туркиш ерлајнс“ започна кампања за специјален попуст на цените на билетите за здравствените работници кои се бореа против пандемијата на Ковид-19, јавува агенцијата...

Горивата поскапуваат

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 3,5 денари, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Од вечерва на полноќ малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР...

Бектеши: Нема простор за паника, има доволно залихи на храна, ако...

Откако изминатиот викенд имаше зголемен број на потрошувачи со зголемени набавки на прехранбени, санитетски и други производи, како резултат на паниката кај граѓаните од...

Маските и средствата за дезинфекција поскапеле зашто имале поголема увозна цена

По најавите дека ќе ги казнат аптеките и компаниите кои ќе ја зголемат цената на средствата за дезинфекција и на маските поради зголемената побарувачка...

Бизнис – инфо

Цените на нафтата ќе останат ниски до април Дури и ако Организацијата на земјите извознички на нафта (ОПЕК) го намали производството за дополнителни 600.000 барели...

Цените на нафтата стануваат сѐ понепредвидливи

Упатените истакнуваат дека е тешко да се предвидат движењата на цената на нафтата во иднина, бидејќи на нејзиното формирање влијаат многу фактори, како што,...

Ќе растат цените на нафтата и на пченицата

Во 2020 година се очекува повисоко ниво на цената на нафтата како резултат на засилените геополитички тензии на Блискиот Исток, најавите за потпишување на...

Цените на недвижностите тргнаа надолу

Додека во извештајот на Агенцијата за катастар на недвижности се бележи мал пад на цените, инволвираните во бизнисот посочуваат дека во секојдневното работење не...

Талевски: Само сакавме да ги намалиме цените на превозот за ученици

Повеќе од два часа обвинетиот ексградоначалник на Општина Битола, Владимир Талески, одговараше на прашањата на неговиот адвокат Димитар Дангов за обвинението за злоупотреба со...