Ознака: цени

Бензините поскапуваат, дизелот поевтинува

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се зголемува за два денари за литар, а дизелот поевтинува за половина денар по литар, одлучи денеска...

Бислимоски: Лани цените на сите енергенси достигнаа историски пик, имавме стабилна...

Стабилност и сигурност во испораката на електрична и топлинската енергија беше обезбедена и во услови на голема енергетска криза која што започна во втората...

Поскапуваат горивата

Цените на бензините од полноќ се зголемуваат за два денари за литар, а на дизелот за денар ипол, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика....

Ковачевски: Со навремените антикризни мерки ги ублаживме ценовните шокови и последиците...

Со навремените антикризни мерки ги ублаживме ценовните шокови како и последиците од енергетската криза, со што го заштитивме животниот стандард на граѓаните и ликвидноста...

Горивата поскапи за денар до 2,5 денари за литар

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за 2,5 денари за литар, а цената на дизелот се зголемува за еден денар за литар, одлучи денеска...

Украинскиот конфликт рекордно ги зголеми цените на храната

Светските цени на храната значително скокнаа последниве месец и половина и достигнаа рекордни нивоа, бидејќи кризата во Украина предизвика шокови на пазарите на суровини...

Дизелот поевтинува за два, а бензините за денар по литар

Цената на дизел горивото од ноќеска на полноќ се намалува за два денара за литар, а бензините поевтинуваат за денар за литар, одлучи денеска...

Заврши фазата на ниски цени

Првиот човек на една од најголемите светски економии деновиве излезе со прогноза за текот на глобализацијата, што е своевиден показател на промените, кои стануваат...

Бензините и дизелот поскапуваат за 1,5 денари

Бензините БС-95 и БС-98, како и Еуродизелот (Д-Е V) од ноќеска на полноќ поскапуваат за 1,5 денари за литар, а за три денари Екстра...

Дизелот поскапува за два денари, цените на бензините не се менуваат

Регулаторната комисија за енергетика попладнево донесе одлука со која се врши зголемување на цените на нафтените деривати во просек за 0,85% во однос на...