38.8 C
Skopje
2.8.2021 - 19:30

Ознака: цени

„Фајзер“ и „Модерна“ ги зголемија цените на вакцините за ЕУ

Компаниите „Фајзер“ и „Модерна“ ги зголемија цените на своите вакцини против ковид-19 во најновите договори склучени со Европската унија, објави денеска „Фајненшл тајмс“. Новата цена...

Изгор цени на зелените пазари

Од Здружението на пазарџиите тврдат дека цените на овошјето и зеленчукот се диктирани од понудата и побарувачката, време е на пандемија, а имаше многу...

Заев: Оваа година не очекуваме раст на цените на струјата

Оваа година не очекуваме раст на цените на струјата, изјави премиерот, Зоран Заев. - Имаме соодветни политики за да правиме меко спуштање на либерализацијата во...

Пониски цени на роамингот од 1 јули

Од први јули годинава конечно треба да биде укинат роамингот во земјите од Западен Балкан. Оваа опција била разгледувана на состанокот што се одржал...

Изгор цени на овошјето и на зеленчукот

Од Здружението на пазарџии велат дека пандемијата си го направила своето, доста тезги се затворени поради разни причини, намалена е раздвиженоста на граѓаните, понудата...

Бензинот поевтинува, дизелот поскапува

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) донесе одлука за нови цени на горивата, која започнува од ноќеска на полноќ и ќе важи најмалку една седмица. Според...

РКЕ: Поскапувањето на струјата нема да влијае на зголемување на цената...

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми...

Цените на овошјето и зеленчукот во Кичево сè помалку достапни за...

Во периодот кога речиси беше незамисливо на трпезата да нема застапено пообилно количество свежо овошје и зеленчук, годинава поради високите цени, поголем број граѓани...

„Туркиш ерлајнс“ ги намалува за 40 отсто цените на билетите за...

Компанијата „Туркиш ерлајнс“ започна кампања за специјален попуст на цените на билетите за здравствените работници кои се бореа против пандемијата на Ковид-19, јавува агенцијата...

Горивата поскапуваат

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 3,5 денари, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Од вечерва на полноќ малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР...