Ознака: цена

Горивата поскапи за денар до 2,5 денари за литар

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за 2,5 денари за литар, а цената на дизелот се зголемува за еден денар за литар, одлучи денеска...

Литар масло во Германија до пет евра

Цените на храната во Германија драстично „скокнаа“ од почетокот на руската инвазија врз Украина. Тоа се забележува особено, кај продажбата на масло во германските...

Ковачевски: Со субвенционирање на цената на струјата граѓаните штедат во просек...

Со мерките што ги презема Владата за справување со енергетската криза и субвенционирањето на цената за домаќинствата граѓаните просечно месечно штедат по 2.150 денари...

Цените на горивата остануваат исти

Цената на бензините и на дизелот останува иста, само Екстра лесното масло за домаќинство се зголемува за два денари за литар, одлучи попладнево Регулаторната...

РКЕ ќе може секој ден да ја менува цената на нафтените...

Во тек се пресметки чии резултати ќе покажат дали се исполнети предусловите Регулаторната комисија за енергетика и водини услуги (РКЕ) да носи нова одлука...

Нафта има и ќе има, се прави вештачка криза, казните се...

Доколку се ограничува купувањето нафта правното лице се соочува со казна од 4.000 евра, а одговорното лице во правните субјекти со казна од 1.200...

Цените на златото нагло скокнаа, нафтата најскапа во последните 7 години

Цените на златото и паладиумот драстично се зголемија на меѓународните пазари по рускиот напад врз Украина што ги поттикна инвеститорите да го насочат капиталот...

Бектеши: Руско-украинската криза нема да донесе рестрикции, но може да влијае...

Министерот за економија Крешник Бектеши не верува дека руско-украинската криза ќе влијае на енергетската состојба во земјава, особено не во делот на рестрикции иако...

Цената на гасот во Европа се зголеми за повеќе од 10...

Цените на берзата на гасот во Европа утринава се зголемија за повеќе од 10 отсто поради признавањето на независноста на самопрогласените „Доњецка Народна Република“...

Преговорите со Иран можат да го запрат растот на цената на...

Растот на цените на нафтата, што на 4 февруари го достигнаа повеќегодишниот максимум, според трговците, може да биде запрен ако САД ги укинат санкциите...