Ознака: цена

Се зголемува цената на бензините и на дизелот

Од вечерва на полноќ малопродажните цени ЕУРОСУПЕР БС-95, ЕУРОСУПЕР БС-98, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за...

Ѓорчев до Заев и Бислимовски: Итно враќање на старата цена на...

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека во континуитет со поддршка на македонските граѓани бараат враќање на старата цена на струјата. РКЕ заедно со Марко Бислимовски е...

Се зголемува цената на бензините

Од вечерва на полноќ се зголемуваат цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 за 0,50 ден/лит. ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 60,00 денари за...

Гутереш: Многу земји ги игнорираа советите на СЗО, сега плаќаме висока...

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш ги критикуваше земјите кои ги игнорирале препораките на СЗО во екот на пандемијата на коронавирус. Тој оцени дека светот...

Од полноќ бензините со повисока цена

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 2,49...

Оманскиот министер за нафта очекува цената на нафтата да биде 30...

Цената на нафтата може да биде околу 30 до 40 долари за барел во последниот квартал од оваа година, изјави министерот за нафта на...

Продолжува растот на цената на златото

Брзиот раст на цената на златото на светските пазари продолжува и понатаму. Инвеститорите го купуваат овој скапоцен метал пред сѐ за да се обезбедат...

Поскапеа цените на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек 0,84 отсто...

Дали Јадранско Mоре ја плаќа цената за глобалното затоплување

Изминативе неколку месеци во водите на Јадранско Море се одвива чудна појава што ги вознемири рибарите, но и трговците со морски плодови, угостителите и...

На нишан цената на нафтата

По првичниот скок на цената на нафтата на светските берзи, домашните експерти посочуваат дека е премногу рано да се предвиди како би се движела...