24.8 C
Skopje
16.9.2021 - 12:58

Ознака: цветен пазар

Празникот на жената го поскапи цвеќето

Сепак и годинава не изостанува традицијата да се зголемуваат цените непосредно пред празниците. Ако претходните денови една роза можела да се купи за 100...

Нов цветен пазар кај Поликлиниката „Бит-пазар“

Тезгите со цвеќиња што беа распослани на тротоарот по должината на булеварот Крсте Мисирков, до Бит-пазар, сега ќе бидат поставени на посебно уреден простор...