6.3 C
Skopje
19.10.2020 - 23:22

Ознака: царински такси

Дијалогот е блокиран, а штетата немерлива по една година од косовските...

Таксите на Приштина за српските стоки, првобитно во износ од 10 отсто, а по 12 дена и од цели 100 проценти, веќе се во...

Инаетот на Косовците го загрозува пријателството со САД

Одбивањето на косовските власти за укинување на царинските такси за производите од Србија и од БиХ, го загрозува пријателството со САД, пренесува косовскиот интернет-портал...

Преговори за укинување на царинските такси

Претседателот на косовското собрание, Кадри Весели, денеска ќе биде домаќин на состанокот со премиерот Рамуш Харадинај и со амбасадорот на Соединетите Американски Држави, Филип...