Ознака: царини

Царините на увоз на автомобили ќе ги чинат САД илјадници работни...

Двете водечки автомобилски здруженија во САД ја предупредија владата на претседателот Доналд Трамп дека наметнувањето на 25 отстотни царини на увезените возила ќе предизвика...

Се разгорува трговската војна помеѓу ЕУ и САД

САД имаат само неколку дена да избегнат трговска војна со своите сојузници и на Вашингтон е да направи потег за намалување на тензиите што...

Канада возврати, ќе ги царини американски стоки

Канада ќе воведе казнени царини во вредност од 12,8 милијарди долари за увоз на редица стоки од САД како одговор на вчерашната одлука на...

Кина му возврати на Трамп, воведе царини за американски производи

Кина денеска објави против мерки за увоз на американски производи наметнувајќи царини во висина до 25 отсто на 128 одредени производи, како одговор на...