32.8 C
Skopje
2.8.2021 - 21:14

Ознака: хјустон рокетс

Ѕвездите на Хјустон рокетс позитивни на ковид-19

Најдобриот кошаркар на Хјустон рокетс, Џејмс Харден, е позитивен на ковид-19, пренесуваат американските медиуми. Претходно беше објавено дека и неговиот соиграч Расел Вестбрук е...

НБА загубена во преводот додека го гасне „пожарот“ во Кина

Твит на генералниот менаџер на Хјустон рокетс, Дерил Мори, во кој се изразува поддршка за протестите во Хонгконг предизвика големо незадоволство во Кина, оставајќи...

Ќе биде ли доволна една топка за Вестбрук и Харден?

Оклахома сити тандер се согласи да го размени својот најдобар кошаркар Расел Вестбрук во Хјустон, објави новинарот и НБА-инсајдер на „И-ес-пи-ен“ Адријан Војнаровски. Најкорисниот...

На кого му е гајле што Харден не може да погоди...

Кошаркарите на Хјустон рокетс го совладаа шампионот Голден Стејт вориорс со 98-94 и се доближија на чекор од НБА-финалето, поведувајќи со 3-2 во финалето...