11.8 C
Skopje
17.10.2021 - 10:42

Ознака: хуманоиден робот

„Тесла“ работи на хуманоиден робот

Компанијата „Тесла“ развива хуманоиден робот, наречен Тесла бот. Информациите за Тесла бот ги откри директорот на компанијата, Илон Маск, кој рече дека роботот ќе биде...