Ознака: хуманитарна акција

Хуманитарна акција во Скопје ЗОО – Донираме за малата Симона

Апел до сите хумани граѓани да се приклучат во хуманитарната акција за четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, која боледува од акутна нелимфобластна лекумија. Деновиве се собрани над...

Од детски цртежи до хуманитарна акција на НЛБ Банка

НЛБ Банка, традиционално по осми пат, го организираше НЛБ Денот наменет за најмалите, со што и официјално го отвори НЛБ Месецот на штедење. По тој...

Посетители од „Капитол мол“ донираа за децата од „СОС-детското село“

Во хуманитарна акција посетителите на „Капитол мол“ донираа вкупно 22.899 денари за 150 деца во „СОС-детското село“. Одговорните таму, заедно со „Капитол мол“, и...

Акција на кичевските ученици: „Од срце дарувам, играчка подарувам“

Во изминатите седум дена учениците од четврто одделение од ОУ „К.Ј.Питу“ од Кичево, во соработка со волонтерите на Црвениот крст од овој град, ја...

Кокев во хуманитарна акција за стипендирање студенти по медицина

Модната куќа „Кокев“ и Здружението за кардиоторакална хирургија (ЗКТХ) во заедничка хуманитарна акција за стипендирање на најдобрите студенти по медицина. Оваа хуманитарна кампања со наслов...

Македонските спортисти за подобра иднина на децата од социјален ризик

Кошаркарите Перо Антиќ и Едина Муса, ракометарите Дејан Манасков, Филип Миркуловски и Филип Кузмановски, рели-возачот Игор Стефановски-Иџе и каратистите Дејан Недев и Аљоша Недев...

Еуроимпекс во хуманитарна акција во соработка со DFCCA

Во организација на институцијата DFCCA, компанијата Еуроимпекс учествуваше во хуманитарен настан сочинет од возно дефиле со парола за „Неопходноста за превенција од канцерот на...