25.8 C
Skopje
22.6.2021 - 12:23

Ознака: Хуан Корона

Почина еден од најпознатите сериски убијци во САД

На 85-годишна возраст почина Хуан Корона, еден од најпознатите сериски убијци во САД. Тој служеше доживотна казна затвор за 25 убиства во Калифорнија. Во моментот...