10.9 C
Skopje
18.4.2019 - 13:34

Ознака: хуан дел потро

„Големата четворка“ не го фрустрира Дел Потро

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин дел Потро истакна дека е горд што игра во период на „големата четворка“ и дека не го фрустрира тоа што...