2.8 C
Skopje
27.10.2021 - 11:39

Ознака: хроника

Избодено момче кај Мавровка

Вчера во 13,16 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ бил донесен 25-годишниот Е.А. од Штип со тешки...

Билтен

Контрола на улиците во Битола Полициски службеници од СВР-Битола извршиле контрола на возила и возачи за брзина, алкохол, техничка неисправност, поседување возачка дозвола. Притоа, било...

БИЛТЕН

Пронајдена марихуана Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Скопје, на местото Видиковец на Водно, го лишиле од слобода С.Ѓ. (37), затоа што при извршен...

БИЛТЕН

Уапсен поради поседување дрога Полициски службеници од секторот за внатрешни работи Скопје го уапсиле Д.Г. (44) од Скопје, затоа што при извршен претрес кај него...

БИЛТЕН

Дваесет и еден повредени во сообраќајна незгода На автопатот Куманово - граничен премин Табановце, пред клучката за Крива Паланка, се случила сообраќајна незгода помеѓу автобус...

БИЛТЕН

Тројца уапсени поради марихуана Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи - Скопје, на подрачјето на Гази Баба, го уапсиле Б.И. (28), затоа што при...

Еден мигрант загина, 12 се повредени во сообраќајка кај Демир Капија

Едно лице од Бангладеш почина, а 12 други се повредени во сообраќајната несреќа што се случи синоќа на автопатот Демир Капија- Неготино. Возачот кој управувал...

Скопјанец украл автомобил, оштетил неколку возила и прегазил полицајци

Полицијата вчера околу 17 часот на булеварот Александар Македонски го уапсила Н.Ќ. (36) од Скопје осомничен за одземање патничко возило и предизвикување сообраќајна незгода. Истрагата...

Две девојки повредени при судир на мотоцикли во Прилепско

Во прилепскиот регион се случила сообраќајна незгода меѓу мотоцикли при што повредени се две девојки. Како што информираат од МВР, несреќата се случила на крстосницата...

Дете се удави во Маркова Река

Петгодишно девојче вчера се удави во водите на Маркова Река. -На 10 април 2019 во 15.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина...