Ознака: Христојан Мицкоски

Со поддршка од 50 делегати, Мицкоски поднесе кандидатура за претседател на...

До партиските органи на ВМРО-ДПМНЕ пристигна кандидатура за претседател на ВМРО-ДПМНЕ потпишана од 50 делегати за Христијан Мицкоски, соопштија од партијата. „Врз основа на член...

Мицкоски: Македонија не смее да остане зад портите на ЕУ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање на вчерашната конференција „Конзервативните народни партии градат мостови кон заедничка европска иднина“, во организација на Фондацијата „Конрад Аденауер“,...