Ознака: Христијан Мицскоски

Мицкоски: Ќе го формализираме тргувањето со криптовалути

Ќе бидеме пионери или меѓу првите во регионот кои што ќе понудат формализиран пристап во трговијата со крипто валутите и „блокчејн“ технологијата, нешто што...

Mицкоски: Досегашните мерки беа брутална манипулација за организирање на талибански избори

Четвртиот пакет на мерки на мафијата во владата е последниот обид за сламката за спас во услови кога економијата пропаѓа, рече денеска на прес-конференција...