31.8 C
Skopje
24.6.2021 - 12:37

Ознака: христијан мицкоски

Потребата за политички дијалог ги одмрзна односите на ВМРО-ДПМНЕ со Пендаровски

Добро е што е воспоставена комуникација со институцијата претседател, што може да биде во насока на попродуктивен политички дијалог, кажа претседателот Стево Пендаровски во...

Пендаровски и Мицкоски ќе имаат средба по неколкумесечниот прекин во комуникацијата

Претседателот Стево Пендаровски и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе имаат средба в петок, објавија повеќе медиуми повикувајќи се на извори од партијата. Средбата...

Мицкоски-Едштадлер: Отворањето на пристапните преговори треба да се случи час поскоро

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски се сретнаа со Каролине Едштадлер,...

Мицкоски: Трудот и работникот не биле никогаш толку погазени

Трудот и работникот не биле никогаш толку погазени како сега од оваа најнеспособна, најнеодговорна и најкорумпирана власт во Европа, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...

Мицкоски: Ние поддржуваме правда, не насилство

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не сакаше да ја искоментира изјавата на премиерот Зоран Заев дека со учеството на протестите за ослободување на осудените...

Мицкоски: Народот врие, преку глава му е од неправди

Македонија е жива и повеќе од тоа, народот врие. Излезе народот на улица, напиша на социјалните мрежи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по денешниот...

Мицкоски на средба со директорот на ИРИ: Власта целосно потфрли со...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, генералниот секретар на партијата, Ѓорѓија Сајкоски, и членот на ИК, Стефан Андоновски, денеска остварија средба со Овен Паун, директор...

Мицкоски: Илјадници луѓе се заведени во Избирачкиот список со два матични...

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, на денешниот брифинг со новинарите обелодени нов скандал со назив „Мафија 2“, кој се однесува на злоупотреба на институциите,...

Мицкоски ја обвинува власта за аферата „Мафија“ и бара оставка од...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски потенцираше дека е јасно како ден дека високи функционери од власта се директно инволвирани и директно раководеле со операцијата...

СДСМ: Институциите темелно да ги истражат обидите на Мицкоски за загрозување...

Факт е дека Христијан Мицкоски, со јавно објавување на информации, се обиде да саботира сложена полициска акција, која се водеше подолг период и во...