21.7 C
Skopje
24.6.2021 - 21:08

Ознака: христијан мицкоски

Мицкоски од Прилеп: Зоран Заев да не си игра со македонскиот...

Од Прилеп сакам да му порачам на Зоран Заев и на луѓето околу него, да не си играат со идентитетот на македонскиот народ и...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ го поддржува протестот за осудените од 27 април

ВМРО-ДПМНЕ го поддржува протестот за осудените од 27 април што ќе се одржи на 29 мај, изјави лидерот на партијата, Христијан Мицкоски додавајќи дека...

Мицкоски: Преговорите со ЕУ треба да почнат веднаш

Партискиот став на ВМРО-ДПМНЕ е дека преговорите со Унијата треба да почнат веднаш, изјави првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој денеска беше во...

Мицкоски на средба со Галовеј: Македонија тоне на секое поле

Македонија тоне на секое поле, а големиот степен на корупција во земјава ги коси сите меѓународни стандарди, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој...

Мицкоски-Сијарто: Потребен старт на преговорите на Македонија и ЕУ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се сретна со министерот за надворешни работи на Унгарија, Петер Сијарто. На средбата претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ја изрази големата благодарност...

Мицкоски: Смислуваат 300 варијации само да не го споменат името Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во Прилеп одржа говор одбележувајќи го денот на победата над фашизмот и Денот на Европа. Тој на почетокот на...

Мицкоски: Дволичноста на Пендаровски е заради притисокот врз него

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна дека се работи за дволичност на претседателот Стево Пендаровски во поглед на изнесениот различен став од она што...

Мицкоски-Кундурос: Власта ја внесе Македонија во здравствена и економска катастрофа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со грчкиот амбасадор во Македонија, Русос Кундурос. На средбата се разговаралo за актуелните случувања во Македонија, како и...

Мицкоски: Не бараме амнестија, туку правда за осудените

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, тврди дека заедно со шефот на државата, Стево Пендаровски, постигнале договор дека осудените за настаните од 27 април треба...

Пендаровски и Мицкоски ќе разговараат за настаните од 27 април

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се сретне со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тие ќе разговараат за настаните од 27 април и за општата состојба...