Ознака: христијан мицкоски

Мицкоски-Сијарто: Потребен старт на преговорите на Македонија и ЕУ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се сретна со министерот за надворешни работи на Унгарија, Петер Сијарто. На средбата претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ја изрази големата благодарност...

Мицкоски: Смислуваат 300 варијации само да не го споменат името Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во Прилеп одржа говор одбележувајќи го денот на победата над фашизмот и Денот на Европа. Тој на почетокот на...

Мицкоски: Дволичноста на Пендаровски е заради притисокот врз него

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна дека се работи за дволичност на претседателот Стево Пендаровски во поглед на изнесениот различен став од она што...

Мицкоски-Кундурос: Власта ја внесе Македонија во здравствена и економска катастрофа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со грчкиот амбасадор во Македонија, Русос Кундурос. На средбата се разговаралo за актуелните случувања во Македонија, како и...

Мицкоски: Не бараме амнестија, туку правда за осудените

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, тврди дека заедно со шефот на државата, Стево Пендаровски, постигнале договор дека осудените за настаните од 27 април треба...

Пендаровски и Мицкоски ќе разговараат за настаните од 27 април

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се сретне со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тие ќе разговараат за настаните од 27 април и за општата состојба...

Потребата за политички дијалог ги одмрзна односите на ВМРО-ДПМНЕ со Пендаровски

Добро е што е воспоставена комуникација со институцијата претседател, што може да биде во насока на попродуктивен политички дијалог, кажа претседателот Стево Пендаровски во...

Пендаровски и Мицкоски ќе имаат средба по неколкумесечниот прекин во комуникацијата

Претседателот Стево Пендаровски и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе имаат средба в петок, објавија повеќе медиуми повикувајќи се на извори од партијата. Средбата...

Мицкоски-Едштадлер: Отворањето на пристапните преговори треба да се случи час поскоро

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски се сретнаа со Каролине Едштадлер,...

Мицкоски: Трудот и работникот не биле никогаш толку погазени

Трудот и работникот не биле никогаш толку погазени како сега од оваа најнеспособна, најнеодговорна и најкорумпирана власт во Европа, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...