Ознака: христијан мицкоски

Мицкоски и Николоски во Унгарија: Проблем се сиромаштијата и корупцијата

Значаен проблем за граѓаните се сиромаштијата и корупцијата, земјата чека предолго пред портите на ЕУ, истакнаа претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот...

Добивме недвосмислена поддршка од унгарските пријатели

Мицкоски по средбата со Орбан Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој заедно со потпретседателот на партијата, Александар Николоски е во Будимпешта на средба со унгарскиот...

Мицкоски побара поддршка од Орбан и Сијарто за одблокирање на патот...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот Александар Николоски денеска во Будимпешта имаа работна средба со премиерот на Унгарија, Виктор Орбан, како и работен...

Мицкоски: Треба да тропнеме на вратите кои можеме да ги отвориме

Треба да тропнеме на вратите кои можеме да ги отвориме и да побараме поддршка за она што е заедничка стратегиска цел - одблокирање на...

Мицкоски со Орбан и Јанша ќе разговара за бугарското вето

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот Александар Николоски, во наредните неколку дена ќе остварат дипломатски посети и средби со повеќе политичари од регионот...

Мицкоски: Пописот да биде статистичка, а не политичка операција

Членството на ВМРО-ДПМНЕ ќе се мобилизира за да се поништи законот за попис кој ќе се донесе, најави лидерот на партијата Христијан Мицкоски, а...

Мицкоски: 2021 нека биде година во која ќе почнеме да се...

Ја користам оваа прилика најпрвин да ги честитам новогодишните, но и божиќните празници на православните христијани, да посакам здравје и среќа за семејствата на...

Мицкоски: Да чекориме кон подобро утре

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски испрати честитка до поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, архиепископ охридски и македонски г.г. Стефан, по повод...

Мицкоски: Протестите на 27 април беа самоорганизирање на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по распитот како сведок за предметот „Организатори на 27 април“, кажа дека немал контакт со Никола Груевски во времето...

Мицкоски ќе сведочи за „27 април“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски треба да сведочи на денешното рочиште од судењето за организаторите на настаните во Собранието од април 2017 година, откако...

Watch SK8 the Infinity Episode 2 (https://kissanimeonline.com/m/9B3y/ep-2) at website https://kissanimeonline.com kissanime online

Ex-Arm Episode 1 at website https://funimationfree.com funimation persona 5