Ознака: христијан мицковски

Пендаровски, Заев и Мицковски ги скицираат приоритетите и предизвиците за Македонија...

ЕКСКЛУЗИВНО ЗА „НОВА МАКЕДОНИЈА“ На прашањето кои се најголемите политички предизвици и приоритети за Македонија, ексклузивно за „Нова Македонија“ одговор даваат претседателот на државата, Стево...

Мицкоски: Немаме намера да прифатиме компромис кој не асимилира

Христијан Мицковски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во вчерашното обраќање пред медиумите истакна дека ВМРО-ДПМНЕ немаме намера да прифати компромис кој го асимилира македонскиот народ.  - Мора...

Мицкоски: Не поддржував карантин за Велигден, а не поддржувам ни сега

Јас не ја поддржував карантин ниту за време на големиот православен христијански празник Велигден, a не поддржувам ни сега, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...

Мицкоски: Предложивме три датуми за избори за кои се консултиравме со...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по средбата со лидерите на политичките партии кај претседателот Пендаровски, кажа дека предложил три датуми за избори, и тоа,...

Заев: ВМРО-ДПМНЕ ги одолговлекува изборите за да креира политичка криза

По лидерската средба, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, го окарактеризира Мицкоски како неодговорен и незрел, потенцирајќи дека досега не видел политичар, толку да се...

Мицкоски: Ако изборите се одржат ризикуваме новозаразени

Во овие моменти, без трошка колебање го одбирам интересот на државата и граѓаните, и затоа денес ќе побарам свикување на лидерска средба кај претседателот...

Мицкоски побара да се покрене истрага за Заев

Ова е протестен марш со кој почнува крајот на неславното владеење на СДСМ. Вака лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го почна говорот на протестниот...

Мицкоски најави програма со нулта корупција и дигитална Македонија

Во програмата на ВМРО-ДПМНЕ за изборите ќе понудиме нешто кое ќе биде надвор од секојдневието за овие наши балкански услови. Суштината ќе биде поделена...

Мицкоски: Очекувам да се договориме за избори, ако Заев не се...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вели дека очекува утре на лидерската средба да биде постигнат договор за предвремени парламентарни избори, ако премиерот Зоран Заев...

Мицкоски: Граѓаните заслужија датум за почеток на преговори

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва беше на средба со граѓани во Кисела Вода, каде од страна на присутните новинари беше прашан за неговите...

Hori-san to Miyamura-kun Episode 4 at AnimeHeaven anime in heaven

Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow Episode Full at website https://animefreak.ws anime freak attack on titan